OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 17.30, po różańcu Msza św. 

 

2. Trwa epidemia – przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Spowiadamy tylko w otwartych częściach konfesjonałów, a po zakończonej spowiedzi każdy spowiadający się dezynfekuje folię ochronną. Nie korzystamy z zamkniętych części konfesjonałów.

 

3. Zarządzeniem władz państwowych po przeliczeniu powierzchni podczas nabożeństw w naszym kościele może przebywać jednorazowo do130 osób.

 

4. Miesięczne spotkanie formacyjne dla grup duszpasterskich w piątek w łączności z Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w niedzielę. W związku z epidemią Msze św. będą jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. dodatkowej o godz. 15.00 i nie będzie też procesji żałobnej. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia cmentarza rozkładając odwiedziny grobów na całą oktawę. W Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 10.00; 16.30 i 18.00.

 

6. Z powodu epidemii na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych.

 

7. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

 

8. Przy wejściu do kościoła można zabierać karteczki dla wypisania swoich zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Kartki te wraz z ofiarą wrzucamy do skarbon z napisem „wymieniani”. Wymienianki będziemy czytać od 1 listopada o godz. 17.15 odmawiając różaniec! Prosimy czytelnie wypisywać imiona i nazwiska zmarłych: Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych śp. przykładowo Wojciecha, Stanisławę, Zofię …

 

9. Zmarli nasi parafianie śp. Wanda Szyfter z Pl. Waryńskiego i śp. Barbara Stempniewska z ul. Miłej. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …