Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 19. 05. 2024 . 

 

Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Miejsca w kościele rezerwujemy dla rodziców, chrzestnych i osób starszych z rodziny, a na balkonie kościoła dla rodzeństwa, i innych gości. Pozostałych parafian, także dzieci z godz. 11.00, prosimy o przyjście na inną Mszę św. Przez Biały Tydzień dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyły w Mszy św. o godz. 18.00 i majowym nabożeństwie.

 

Młodzież naszej parafii w najbliższy czwartek o godz. 18:00 w parafii św. Jerzego przyjmie sakrament bierzmowania. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św. Próba we wtorek o godz. 19.00 w kościele św. Jerzego

 

W najbliższy piątek 24 maja na zakończenie Tygodnia Białego dzieci pierwszokomunijnych Ks. Proboszcz  będzie świętował 40 rocznicę święceń kapłańskich . Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. do Sali Domu Parafialnego i na probostwo na świętowanie przy stole.

 

W najbliższą sobotę 25 maja po wieczornej Mszy św. kolejny koncert z cyklu Wieczory Muzyczne  w kościele na Nowinie.  Wystąpi duet : Tomasz Mikrut / gitara klasyczna / i Lukas Gogol / akordeon/ . Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: w piąteks. Joanna – Msza św. z okazji imienin w piątek  o godz. 7:30 i w przyszłą niedzielę s. Ewelina – Msza św. z okazji imienin w niedzielę 26 maja o godz. 11:00.

 

W przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 11:00 rocznica I Komunii Św. Okazja do spowiedzi codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców. Dzieci przychodzą jeśli mają w strojach od I Komunii – pozostałe na galowo.

 

Także w przyszłą niedziele popołudniu Marsz dla Życia i Festyn Rodzinny przy Katedrze. Szczegółowy program na banerze przy kościele i na naszym parkingu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św., natomiast w sobotę 25 maja o godz. 20.30 przy kapliczce na cmentarzu.

 

W dniach od 19 do 22 września organizujemy 4 – dniową pielgrzymkę : Kotlina Kłodzka i Praga stolica Czech. W programie pielgrzymki / Krzeszów – Sanktuarium MB Łaskawej Europejska perła baroku, Zamek Książ, Świdnica - Kościół pokoju, Kłodzko, Wambierzyce, Kudowa Zdrój, Praga - katedra św. Wita, Most Karola, na koniec Bardo Bazylika Nawiedzenia NMP/. Koszt 1600 zł. Zapisy w zakrystii. Wpłata 600 zł przy zapisie. Program jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

 

W tym tygodniu biuro parafialne nieczynne w środę i czwartek.

 

W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki śp. Barbara Byczyńska z Pl. Waryńskiego – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb we wtorek 21 maja o godz. 11.00 i śp. Halina Baszko z ul. Szamarzewskiego – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w środę 22 maja o godz. 11.00. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz.